TELEPLATFORMA PIERWSZEGO KONTAKTU
800 137 200

Jeden, bezpłatny numer dla całej Polski

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK) jest dostępna:
  • poza godzinami pracy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, czyli:
  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 następnego dnia
  • w soboty i niedziele oraz inne dni ustawowo wolne od pracy, w godzinach od 8:00 do 8:00 następnego dnia. 
Z TPK możesz skorzystać w sytuacji:
  • nagłego zachorowania, poza godzinami pracy POZ,
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących stan bezpośredniego zagrożenia życia, a zastosowane środki lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni POZ może znacząco niekorzystnie wpłynąć na Twój stan zdrowia.
Kontaktując się z TPK, otrzymasz poradę
  • pielęgniarki/położnej 
  • lekarską.
w formie telekonsultacji.
W ramach TPK uzyskasz:
  • poradę medyczną
  • e–receptę
  • e–skierowanie
  • e–zwolnienie.
Porady są udzielane w czterech językach:
  • polskim
  • angielskim
  • rosyjskim
  • ukraińskim.

tpk2

SAMODZIELNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W ZATORZE   UL.LESZKA PALIMĄKI 2

TEL: 33 84 12 150

EMAIL: Biuro: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.rzychodniazator,

           Sprawy medyczne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PONIEDZIAŁEK                NIECZYNNE

WTOREK                  11.00 - 14.00

ŚRODA                     12.00 - 15.00

CZWARTEK              12.00 - 14.00

PIĄTEK                     11.00 - 14.00

cid:<a href=

Czy urodziłaś się w latach 1951-1970?

Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

LUX MED zaprasza  Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w mobilnej pracowni mammograficznej. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

W 2020 roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Zator – 1  kwietnia 2020 w godzinach od 14.00 do 17.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Chrzanowska 5

 

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Szczepienia ochronne

Szczepienia ochronne tj.(wg.kalendarza szczepień,obowiązkowe, zalecane), wykonywane są w Punkcie Szczepień Naszej Przychodni. 

Aby przystapić do szczepienia należy posiadać zaświadczenie od lekarza POZ o braku przeciwskazań do szczepienia.

Szczepienia odbywają się w ściśle wyznaczonych godzinach w celu uniknięcia kontaktu z pacjentami chorymi (harmonogram pkt. szczepień).

W okresach zwiększonej zachorowalności (wiosna,początek roku szkolnego,jesień,zima) należy szczególnie przestrzegać wyznaczonych godzin.

W sprawach nagłych należy wcześniej powiadomić personel pielęgniarski w celu wyznaczenia miejsca oczekiwania na przyjęcie przez lekarza.

(sąsiednia poczekalnia ,izolatka)

Lekarskie badanie kwalifikacyjne oraz obowiązkowe szczepienia ochronne u osoby, która nie ukończyła 6 roku życia, przeprowadza się w obecności osoby, która sprawuje pieczę prawną nad tą osobą, albo opiekuna faktycznego w rozumieniu art.3 ust.1.pkt.1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r.o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Lekarskie badanie kwalifikacyjne oraz obowiązkowe szczepienia ochronne u osoby,która ukończyła 6 rok życia, a nie osiągnęła pełnoletności,można przeprowadzić bez obecności osoby, która sprawuje piecze prawną nad tą osobą,albo opiekuna faktycznego,po uzyskaniu ich pisemnej zgody i informacji na temat uwarunkowań zdrowotnych mogących stanowić przeciwskazania do szczepień.

Ważna informacja dotycząca przechowywania i transportowania szczepionek.

Szczepionki należy wykupić w dniu szczepienia,do czasu podania szczepionki należy zachować procedurę zimnego łańcucha